Korduma kippuvad küsimused

Tellimine

Kui kaua minu tellimuse täitmine aega võtab? Kui pikk on tarneaeg?

Väljatrükitud taevakaardi kiirtellimuse täidame samal tööpäeval või hiljemalt kahe tööpäeva möödudes tellimuse sooritamise hetkest. Kiirtellimuse puhul on kohustuslik eelnevalt helistada telefoninumbril +372 5900 0101. Väljatrükitud taevakaardi tavatellimuse täidame hiljemalt seitsme tööpäeva möödudes tellimuse sooritamise hetkest.

Elektrooniline PDF-taevakaart, mille saad mugavalt välja trükkida lähimas koopiakeskuses, on mugav variant juhul, kui oled jätnud kingituse ostmise viimasele minutile. Elektrooniline PDF-taevakaart saabub sinu e-posti aadressile hiljemalt 10 minuti jooksul hetkest, kui oled toote eest tasunud.

Kuidas saan elektroonilise PDF-taevakaardi välja trükkida?

Elektroonilise PDF-taevakaardi saab välja trükkida lähimas koopiakeskuses. Soovitame jälgida, et valitud koopiapaber ja väljatrüki tehnika oleksid kvaliteetsed.

Milline on väljatrükitud taevakaardi kvaliteet?

Juhul, kui tellid väljatrükitud taevakaardi, on see prinditud kvaliteetsele satiinpaberile, mis on kleebitud kapale. Juhul, kui tellid elektroonilise PDF-taevakaardi, oleneb taevakaardi kvaliteet konkreetses koopiakeskuses pakutavast väljatrüki tehnikast ning kasutatavast paberitüübist. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame kasutada satiinpaberit.

Missugune tekst lisada taevakaardile?

Taevakaardile võib kirjutada sõna või fraasi, mis viitab valitud sündmusele („Hetk, kui meie pilgud kohtusid“, „Meie väikese ime sünnihetk“ vms). Samuti sobib taevakaardile kirjutada nimesid („Tähtede seis Mari ja Martini pulmapäeval“, „Pisikese Isabella sünd“ vms). Taevakaardi tellijad on kasutanud veel järgnevaid fraase: „Et see eriline hetk jäädvustuks igaveseks!“, „Sa oled minu elu kõige säravam täht!“, „Per aspera ad astra“ („Läbi raskuste tähtede poole“).

Lisaks leiad taevakaardi veebilehelt ideid, mis võivad sind teksti valikul inspireerida (näiteks alamjaotises „Tooted“).

Hetke ja koha valimine

Kui täpselt on võimalik sündmuse aega ja kohta määrata?

Sündmuse toimumise aega on võimalik määrata minuti täpsusega. Asukohta on võimalik määratleda nii linna, asula kui huvipunkti täpsusega (näiteks Pelgulinna sünnitusmaja, Keila-Joa mõis jne). Sündmuse toimumiskoha pikkus- ja laiuskraadid genereeritakse sisestatud andmete alusel, neid sa ise teadma ei pea.

Ent kui ma tähtsündmuse täpset kellaaega ei tea?

Taevakaardi genereerimisel ei ole täpse kellaaja sisestamine kohustuslik. Juhul, kui sisestad andmed kuupäeva täpsusega ning kellaaega ei määratle, genereeritakse taevakaart vastavalt valitud kuupäeval kell 00.00 olnud tähistaeva seisule.

Kas taevakaarti on võimalik luua tulevikus toimuva sündmuse jaoks?

Taevakaardi saab luua tulevikus toimuva sündmuse kohta, kuna tähistaeva seis on astronoomilise andmebaasi abil prognoositav. Just seetõttu sobib taevakaart suurepäraselt pulmakingituseks, soolaleivapeoks või muuks tulevikus toimuvaks sündmuseks.

Kas taevakaarti on võimalik luua muinasajal või kaugemas tulevikus toimuva sündmuse kohta?

Tähtede seisu genereerimiseks kasutatav tarkvara võimaldab luua taevakaardi ajahetkedest, mis jäävad vahemikku 1900 algus – 1 aasta tulevikku

Ent kui minu tähtsündmuse hetk oli päeval, mitte õhtul või öösel?

Taevakaardi genereerimisel ei ole vahet, kas sisestad päevasel, õhtusel või öisel ajal aset leidnud momendi. Konkreetsest ajast ja asukohast tulenev unikaalne tähtede seis on meie kohal igal ajahetkel, seda ka päevasel ajal või pilves ilmaga, kui me tähti ei näe.

Kinkimine: inspiratsioon & ideed

Missuguste sündmuste sümboliseerimiseks taevakaart sobib?

Paarisuhte algusega seonduvad sündmused: esimene kohtumine, esimene suudlus, esimene koosveedetud valentinipäev jne.

Lapse sünd: taevakaart sobib nii lastetoa kujundamiseks kui kingituseks lapsevanematele beebi sündimise puhul.

Hetk, kui pingutustest sai saavutus: ülikooli lõpetamine, edusamm karjääris, ettevõtte loomine või muu eesmärgi saavutamine.

Armastust ülistavad sündmused: taevakaart sobib kingituseks abiellumise puhul või kallimale pulma-aastapäevaks.

Millisteks tähtpäevadeks sobib taevakaarti kinkida?

Taevakaart sobib kingituseks sünnipäeva, emade- või isadepäeva, valentinipäeva ning naistepäeva puhul. Samuti on taevakaart sobilik pulma- ja soolaleivakingituseks ning kolleegi tunnustamiseks. Loomulikult ka paarisuhtega seotud isiklike tähtpäevade ning lapse sünni puhul.

Kellele sobib taevakaarti kinkida?

Taevakaart on aegumatu ja põnev kingitus, mida sobib kinkida isegi vastsündinule. Mänguasjadest ja riietest kasvab ta välja, kuid taevakaart jääb teda saatma kogu eluks.

Eriti populaarne on taevakaart kingitusena kallimale, et meenutada paarisuhte algusega seotud tähtsündmuseid, kihlumise- või pulmapäeva.

Sageli ei hooli vanemad inimesed tarbeesemetest, sest kõik vajalik on juba olemas. Küll aga meeldib neile meenutada oma nooruspõlve ja pika elu säravamaid hetki. Nende nooruspõlves selliste kaartide täpne koostamine võimalik ei olnud, nüüd aga oleks see neile huvitavaks uurimiseks.

Kus sobib prinditud ja raamitud taevakaarti hoida?

Taevakaart on kaunis sisustuselement, mis sobib suurepäraselt nii koju kui kontorisse. Taevakaardi disainimisel saad selle sobitada oma interjööri värvigammaga või kingisaaja maitse-eelistustega.

Kui seina ei ole võimalik auku puurida, võib raami toetada ka kummutile või kirjutuslaua servale.

Kuidas saan elektroonilist PDF-taevakaarti kasutada?

Erinevate teenusepakkujate abiga saab taevakaardi trükkida näiteks T-särgile või mõnele muule riietusesemele, tassile või telefoniümbrisele. Tore idee on trükkide taevakaart öösärgile, padjapüürile, tekikotile või saunalinale.

Kuidas teada, kas taevakaart sobib kingisaaja kodu interjööri?

Juhul, kui ei ole teada, missugune on kingisaaja kodus kasutusel olev värvigamma, saab taevakaardi disainida neutraalsetes toonides, mis sobivad igasse interjööri (näiteks klassikaline tumesinine või must taevakaart valgel taustal). Loomulikult pakume ka julgemaid värvivalikuid, meie valikute seast leiad kindlasti sobiva.

Taevakaardi loomine

Millele tugineb tähtede seisu genereerimine?

Tähistaevas meie kohal on ühtaegu nii salapärane kui ennustatav. Tänapäeval on võimalik tähtede asendit vastavalt asukohale ja ajahetkele väga täpselt määratleda – nii minevikus, olevikus kui tulevikus.

Astronoomilises andmebaasis on määratletud kõigi nähtaval olevate tähtede ja planeetide galaktilised koordinaadid ning nende liikumine ajas. See galaktiline süsteem võimaldab luua täpse kuvandi tähistaeva seisust konkreetses asukohas ja ajahetkes.

Kuidas on tagatud genereeritava tähtede seisu täpsus?

Võimalikult täpse taevakaardi loomiseks kasutame astronoomilist andmebaasi, mis võtab tähistaeva seisu genereerimisel arvesse üle 9000 taevakeha galaktilisi koordinaate.

Täpsemalt: vaadet tähistaevale maapinna mingist kindlast (topograafilisest) punktist nimetatakse topotsentriliseks konstellatsiooniks. Juhul, kui on teada vaatluskoha geograafilised koordinaadid ja täpne kellaaeg, võimaldab meie arvutiprogramm taevakehade paiknemist eksimatult määratleda.

Kuidas taevakaarti „lugeda“?

Taevakaardile on märgitud kõik nähtavad taevakehad. Tähed, mis paiknevad kõige lähemal taevakaardi ääreosale, olid määratud hetkel nähtaval, kuid jäid ilmselt kaugele horisondile. Tähed, mis on kujutatud taevakaardi keskosas, särasid olulisel hetkel otse sinu pea kohal. Taevakeha suurus kaardil oleneb tema magnituudist ehk näivast suurusest.

Kaardile on märgitud ka nähtavad tähtkujud: Kassiopeia, Orioni, Hüdra, Sekstandi, Lõvi, Neitsi ja paljud teised tähtkujud.

Taevakaardile on märgitud ka meie kodugalaktika Linnutee, mille asukoht on samuti unikaalne ning sinu tähtsündmusega seotud.

Mis teeb taevakaardi unikaalseks?

Maakaardi ja taevakaardi peamiseks erinevuseks on see, et maakaart on adekvaatne nii lokaalses kui ka globaalses ulatuses. Tallinna linn jääb oma kohale nii maakonna-, riigi- kui ka maailmakaardil. Kuid tähistaevas kõigi meie kohal igas asukohas ja ajahetkes unikaalne - näiteks sinu pulmapäeval oli taevakaardil kujutatud tähtede seis ainult sinu, sinu kallima ja teie külaliste peade kohal. Maa pöörlemine ja tiirlemine kutsub esile vaatleja kohale jääva taeva pideva muutumise ning see, mis parasjagu on seal näha, sõltub igati nii vaatleja asukohast kui ka vaatlusajast.

Miks on ilmakaared minu kaardil valepidi?

Maakaardid ja taevakaardid on erinevad. Taevakaardil on ida ja lääs peegelpildis võrreldes maakaardiga. Kujuta ette, et lamad suvisel ööl rannaliival ja vaatad otse üles oma pea kohal olevat tähistaevast. Sinu jalad jäävad lõunasse ja pea on suunatud põhja poole. Lääs jääb siis paremale käele ja ida vasakule.

Kui su kaart on valmis, siis heida pikali ja võta see oma pea kohale. Siis saad aru, miks on vasak ja parem pool kaardil justkui vastupidiselt harjumuspärasele. Aseta oma jalad lõunasse ja pea põhja ning hoia kaarti oma pea kohal. Taevakaardi „lugemine“ peaks toimuma just nii – ja seepärast tundub seda ülevalt alla, näiteks laua peal vaadates, et see on tagurpidi.

Mis on tähtkujud?

Tähtkujud ehk konstellatsioonid on taevasfääris lähestikku paiknevatest silmatorkavalt heledatest tähtedest moodustatud kujundid, mille nimi võib eri rahvastel olla erisugune. Juba iidsetest aegadest on tähtkujud nii tähistaeva äratundmise kui kirjeldamise süsteemi aluseks.

Võib öelda, et tegemist on taevasfääri piirkondadega, mille piirid ja koordinaadid on kokkuleppeliselt määratletud. Selle piirkonna sisse jäävad vastava tähtkuju tähed, täheparved, galaktikad ja muud objektid väljaspool Päikesesüsteemi.

Tähtkujud on oma nimed saanud tähtedest moodustuvate kujundite järgi. Tähtkujusid on kokku 88, Eestis on näha taeva põhjapoolkera tähtkujusid – näiteks Andromeeda, Herkules, Ilves, Jahipenid, Kaelkirjak, Kassiopeia, Kefeus, Kolmnurk, Lohe, Luik, Lüüra ja Perseus.

Neid tähtkujusid (pidevjoontega ühendatud heledad tähed) ja nende piire on näha ka taevakaardil.

  • Mootbi OÜ
  • Roopa 10-4, 10136 Tallinn, Eesti
  • [javascript protected email address]
  • +372 5685 5707
  • Mastercard
  • Visa